Menu

0

0.00 zł

Warsztat samochodowy i motocyklowy

Warsztat samochodowy i motocyklowy

Warsztat samochodowy to skarbnica wiedzy praktycznej nie tylko o wszelkich modelach samochodów osobowych czy ciężarowych. W tym miejscu również możemy w dobre ręce powierzyć swój motocykl.Każdy mechanik przecież tak naprawdę posiada mniejsze lub większe zamiłowanie do konkretnej klasy jednośladów. Ponadto o ich budowie wie prawie wszystko. Dlatego też warto wybrać dobry serwis samochodowy i udać się tam jeszcze przed rozpoczęciem sezonu motocyklowego, aby dokładnie sprawdzić stan techniczny swojego motoru.

Motocykl po zimie

Każdy doświadczony motocyklista doskonale wie, jak po zimie zabrać się do przeglądu swojej maszyny. W pierwszej kolejności oczywiście musi sprawdzić w miejscu garażowania, czy pod motocyklem nie pojawiły się plamy np. oleju. Jeżeli jakiekolwiek płyny wyciekły należy bezwzględnie ustalić tego przyczynę. I bywa, że warsztat samochodowy okazuje się tutaj ostatnią deską ratunku, szczególnie dla kierowców z mniejszym zamiłowaniem do zaawansowanej budowy pojazdów. W dalszej części należy sprawdzić, delikatnie poszarpując, poszczególne elementy motoru takie jak chociażby lusterka, czy nie zostały one rozluzowane w miejscu skręcenia po ostatnim sezonie. I oczywiście nie wolno zapomnieć o psikusach gryzoni, które niekiedy lubią posmakować przewodów naszych samochodów czy tez motocykli.

Warsztat samochodowy – porady dotyczące motocykli

Wiosenna aura sprzyja i zachęca wszystkich właścicieli pojazdów jednośladowych do krótkich przejażdżek i dłuższych wycieczek. Jednak trzeba pamiętać, że do każdej takiej wyprawy należy się przygotować, i siebie i motor. Pracownicy warsztatu samochodowego zajmującego się na co dzień wszelkimi mechanicznymi usterkami służą swoim doświadczeniem i podpowiadają, na co należy zwrócić szczególną uwagę. Bowiem, zanim ruszymy w drogę należy jako priorytetowe mieć na uwadze bezpieczeństwo, zarówno swoje jak i innych uczestników ruchu drogowego. Sprawdźmy zatem co w główniej mierze, poza kierowcą, ma istotny wpływ na sprawną jazdę jednośladem.

Ogumienie motocyklu

Oczywistym jest fakt, że opony muszą być odpowiednio napompowane i nie zapominajmy też o pomiarach ciśnienia. Ale przy okazji bardzo ważna jest kontrola stanu bieżnika. Ponieważ po osiągnięciu jego głębokości poniżej dwóch milimetrów jazda motorem staje się znacznie mniej bezpieczna. Nie wspominając już o spękanej np. od słońca gumie. Również po przedziurawieniu opony najlepiej ją wymienić na nową, chyba że warsztat samochodowy uzna, iż może ją jeszcze skutecznie zreperować.

Płyny eksploatacyjne w motorze

Płyny takie jak: olej, płyn hamulcowy czy chłodniczy to kolejne elementy, które należy wziąć pod lupę przygotowując motocykl do drogi. Ich wymiana zależy przede wszystkim od stopnia eksploatacji pojazdu. Podczas wymiany płynów należy pamiętać o jednoczesnej wymianie filtrów.

Układ hamulcowy – czy warto odwiedzić warsztat samochodowy?

Układ hamulcowy w każdym pojeździe, tak samo w autach jak i w motocyklach czy nawet maszynach rolniczych jest jednym z najważniejszych układów mających ogromny wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Zatem na pewno nie można bagatelizować kontroli zarówno tarcz hamulcowych, przewodów jak i klocków. Jeżeli wyczuwamy na przykład luzy lub mamy jakiekolwiek podejrzenia nieprawidłowości, z którymi nie umiemy sobie samodzielnie poradzić należy bezzwłocznie odwiedzić sprawdzony serwis samochodowy, np. GARAGE 66 w Rzeszowie.

Instalacja elektryczna w motocyklu

Fachowcy określają instalację elektryczną jako układ nerwowy motoru. Jest on narażony na wiele czynników, które mogą zaburzać jego sprawność. Jednym z nich jest na przykład działanie wody. Ale po pierwsze należy zamontować naładowany i z odpowiednio uzupełnionym poziomem elektrolitu akumulator. A ten z kolei porą zimową powinien być przechowywany w suchym i ciepłym pomieszczeniu oraz regularnie być doładowywany. Sprawny akumulator odpowiada za działanie oświetlenia i funkcjonowanie sygnału dźwiękowego. Ponieważ układ elektryczny jest najbardziej narażony na awaryjność należy zadbać o jego regularny przegląd, szczególnie stan techniczny przewodów, które korodują jeszcze nawet w okresie gwarancyjnym.