Menu

0

0.00 zł

Koronawirus - zakupy internetowe

Koronawirus – trudne życie Polaków w czasie epidemii

Koronawirus i Covid-19 to hasła zdecydowanie najczęściej wypowiadane przez mieszkańców różnych zakątków świata w ostatnim roku 2020. To również najbardziej popularne nagłówki artykułów prasowych, internetowych postów i tematów poruszanych przez wszystkie media. Życie podczas pandemii praktycznie wszystkich ludzi uległo bardzo wielu zmianom. Szereg licznych obostrzeń i działań prewencyjnych utrudnił nam normalne funkcjonowanie w społeczeństwie. Nie tylko mowa o ograniczonym kontakcie z innymi osobami czy podróżach. Ale również ograniczonym powszechnym dostępie do służby zdrowia, urzędów, czy nawet najbardziej prozaicznych zakupów.

Zakupy online w czasie epidemii

Z uwagi na zamknięcie wielkopowierzchniowych obiektów, jakimi są galerie, a tym samym znajdujących się tam licznych sklepów, sklepików i butików straciliśmy możliwość dokonywania w nich tradycyjnych zakupów. Wielu producentów, aby móc utrzymać swoją działalność przeszło na tak zwany e-commerce. Z tego też powodu kanał online dla wielu stał się jedyną szansą na sprzedaż. W porównaniu z rokiem poprzednim powstało również wiele nowych sklepów internetowych w przeróżnych branżach. Między innymi dotyczą one: branży spożywczej, zdrowia i urody, odzieżowej, obuwniczej, akcesoriów domowych i ogrodniczych, czy też upominków, książek, multimediów. Internet obecnie jest praktycznie dostępny dla wszystkich, dzięki czemu także możliwym jest świadczenie pracy zdalnej. A do tej musieli się przekonać również osoby starsze, które wcześniej sporadycznie korzystały z różnych możliwości załatwiania codziennych spraw w sieci. Ponadto dokonywanie zakupów, głównie spożywczych, z dowozem do domu bardzo sprawdziło się w sytuacji rodzin pozostających w okresie kwarantanny i niemożności opuszczania swojego domu.

Przedsiębiorcy w dobie pandemii koronawirusa

Covid-19 postawił największe w ostatnich latach wyzwanie również polskim przedsiębiorcom. Spowodował zatrzymanie niektórych sektorów gospodarki. Wzbudził jednocześnie zagrożenie dla wielu istniejących miejsc pracy, a tym bardziej utrudnił start na rynek pracowniczy młodym ludziom. Wypracowanie pewnych tymczasowych rozwiązań nie jest przecież opcją na dłuższą metę. Niemniej partnerzy biznesowi muszą pójść na kompromisy i wzajemnie się wspierać, aby podtrzymać dotychczasową współpracę. To wcale nie jest łatwym zadaniem i nie wyklucza ofiar obecnej sytuacji. Ponieważ jest to dla wszystkich totalne novum, najlepiej o poradę zwrócić się do swojego księgowego. Odpowiedzi na wiele pytań związanych z pomocą rządową i możliwościami skorzystania z niej przez polskich przedsiębiorców można uzyskać także w biurze rachunkowym KATRINES w Rzeszowie. Polski rząd przygotował pakiet, który ma na celu zminimalizowanie negatywnych skutków gospodarczych pandemii. Warto je sprawdzić i skorzystać pozostając w nadziei, iż te globalne problemy jak najszybciej znikną i pozostawią po sobie jak najmniejsze dla wszystkich straty.