Menu

0

0.00 zł

akumulator-sie-nie-laduje

Każdy właściciel samochodu dobrze wie, jak istotnym elementem pojazdu jest akumulator. To właśnie dzięki baterii samochodowej, auto nie tylko odpala, ale również pozwala na swobodne podróżowanie pojazdem. Co jeżeli akumulator się nie ładuje?

Rola akumulatora sprowadza się do magazynowania energii elektrycznej. Bez jego obecności niemożliwe byłoby odpalenie silnika, a także kontynuowanie jazdy samochodem. Za ładowanie akumulatora podczas jazdy odpowiedzialny jest natomiast alternator.

Co to jest alternator?

Alternator to element, który odpowiada za prawidłowe ładowanie akumulatora podczas jazdy samochodem. Niestety jest to element dosyć newralgiczny a co za tym idzie awaryjny. Do najczęstszych usterek alternatora należy zaliczyć awarię szczotek, uszkodzenie łożyska oraz pęknięcie obudowy alternatora. Niesprawny alternator nie będzie ładował akumulatora, co jest równoznaczne z jego późniejszym rozładowaniem się.

Akumulator się nie ładuje

Po rozładowaniu akumulatora samochodowego podłączamy standardowo akumulator do prostownika. Co jeśli po podłączeniu do prostownika akumulator się nie ładuje? W czym tkwi problem? Cóż, zacznijmy od tego, że jeżeli bateria pojazdu nie stawia żadnego oporu podczas ładowania to oznacza to jej uszkodzenie.

Problematyczne może być także zbyt mocne rozładowanie akumulatora np. przez długie nieużytkowanie samochodu. Z reguły okazuje się, że akumulator samochodowy uległ już na tyle głębokiemu rozładowaniu przez ten czas, że raczej nic już nie da się z nim zrobić i będzie trzeba kupić nowy.

Jaki nowy akumulator?

Najlepiej wybierać z oferty markowych producentów. Akumulatory takich firm jak Bosch, Varta, EXIDE czy też 4MAX to produkty wysokiej jakości, mało awaryjne i co najważniejsze niezawodne w rozruchu. Po akumulatory powyższych i innych marek zapraszamy do naszego  sklepu internetowego