Menu

0

0.00 zł

akumulatory-glebokiego-rozladowania

Akumulatory głębokiego rozładowania

Akumulatory głębokiego rozładowania  określane nazwą DEEP CYCLE dostępne w ofercie naszego sklepu to doskonały wybór dla użytkowników łodzi motorowych, łodzi elektrycznych, kamperów, maszyn budowlanych, wózków widłowych, instalacji solarnych, czyli wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z ciężką pracą cykliczną i stałym niższym, niż w przypadku akumulatorów rozruchowych, obciążeniem prądowym. Baterie stosowane w takich sprzętach muszą dostarczać prąd o stałym niskim natężeniu przez długi okres przy ograniczonej możliwości uzupełniania jego poziomu. Mogą one pracować z pełną efektywnością do momentu, gdy poziom naładowania sięga 70%. Po tym czasie konieczne jest jego ładowanie, przy czym zaleca się powolne ładowanie niskimi prądami, co w dużym stopniu wpływa na przedłużenie żywotności akumulatora i większą liczbę cykli pracy (ładowanie- rozładowanie).

Akumulatory żelowe głębokiego rozładowania.

Ze względu na specyfikę pracy akumulatory głębokiego rozładowania produkowane są w technologii żelowej. Elektrolit w takim akumulatorze występuje w formie żelu powstałego z zagęszczenia krzemionką. Taka konsystencja zapewnia bezpieczeństwo użytkowania nawet w ekstremalnych warunkach, w różnych pozycjach, w szerszym zakresie temperatur. Technologia żelowa zapewnia lepszy przepływ prądu, większą szczelność akumulatora i jego całkowitą bezobsługowość. Akumulatory żelowe głębokiego rozładowania są z reguły stosowane jako źródła zasilania, gdyż oferują niższe natężenia prądu, ale stały jego dopływ.

Zastosowanie akumulatorów głębokiego rozładowania

Akumulatory DEEP CYCLE zostały skonstruowane z myślą o maszynach typu łodzie motorowe, łodzie elektryczne, jachty żaglowe, wózki widłowe. Także wózki inwalidzkie, kampery, przyczepy kempingowe, UPS-y, maszyny sprzątające, wózki golfowe posiadają tego typu akumulatory. Akumulatory żelowe głębokiego rozładowania  w technologii EFB stosowane są także jako akumulatory rozruchowo- zasilające w samochodach osobowych i ciężarowych wyposażonych w dużą liczbę urządzeń i systemów elektronicznych.

Eksploatacja akumulatorów DEEP CYCLE

Na co zwracać uwagę przy eksploatacji akumulatorów głębokiego rozładowania, by posłużyły nam jak najdłużej i bez awarii? Przede wszystkim zwracać należy uwagę na prąd ładowania. W przypadku akumulatorów wolno rozładowujących się ważne jest także wolne ich ładowanie niskimi prądami. Wymaga to stosowania odpowiednich, dedykowanych do akumulatorów DEEP CYCLE prostowników. Dla akumulatorów żelowych 12 V prąd ładowania powinien wynosić nie więcej niż 14,4 V. Ważne jest także, by nie pozostawiać rozładowanego akumulatora dłużej niż 24h bez ładowania, gdyż może to powodowa obniżenie jego pojemności. W pełni naładowaną baterię możemy pozostawić na łodzi, czy jachcie bez ryzyka uszkodzenia i obniżenia pojemności.  Po rozpoczęciu sezonu możemy się cieszyć jego bezawaryjną pracą. Nie pozostawiajmy jednak w takich warunkach akumulatora nienaładowanego. Lepiej przechować go w pomieszczeniu, a najlepiej go doładować do pełna. Pomimo bezobsługowości akumulatorów żelowych, warto profilaktycznie sprawdzać ich stan i kondycję prądową, by dłużej cieszyć się ich bezawaryjną pracą.