Menu

0

0.00 zł

akumulator z hipermarketu

Akumulator z hipermarketu czy ze sklepu z akumulatorami?

Akumulator z hipermarketu to jedna z opcji zakupu nowej baterii do samochodu. W zasadzie kiedy kupujemy akumulator znanej marki nie powinien on być on gorszej jakości, jak ten, który możemy nabyć w specjalnie dedykowanym takim częściom samochodowym sklepie. Nie powinien. Natomiast jeżeli mowa o bateriach mniej znanych producentów, różnie z nimi bywa. Zestawiając obie opcje osoby, które posiadają minimum wiedzy na temat akumulatorów zdecydowanie swoje kroki kierują do specjalistów w tej branży. Dlaczego? Ponieważ istnieje kilka bardzo istotnych czynników decydujących o stanie i jakości baterii, jeszcze przed jej zakupem. I właśnie tylko fachowa obsługa sklepu jest w stanie świadomie je zapewnić, aby Klient mógł nabyć produkt w formie, w jakiej został on przekazany od producenta.

Dlaczego nie powinniśmy decydować się na akumulator z hipermarketu?

Warto wymienić i poznać w odpowiedzi na to pytanie kilka najważniejszych powodów. Pierwszym z nich jest prawdopodobne zaleganie na magazynie lub długie leżakowanie towaru na półce. A jak wiadomo, akumulator, który nie jest używany powinien być doładowywany. Ponadto materiały leżące na półkach, podobnie jak to bywa z przedmiotami w domu, tak samo na sklepie ulegają zakurzeniu. Niestety akumulator wymaga regularnego sprawdzania czystości, gdyż w praktyce nie lubi on brudu. Jego zakurzona obudowa może przyczyniać się do przyspieszonego rozładowania na skutek tzw. prądów pełzających. Kolejnym warunkiem zachowania idealnej sprawności baterii jest jej załadunek czy rozładunek na sklepie. W transporcie należy zachować szczególną ostrożność, aby nie doszło do uszkodzenia obudowy, albo co gorsze wycieku elektrolitu. I na koniec niezwykle istotny test towaru, czyli kontrola akumulatora przez sprzedażą. Wówczas Klient ma pewność nabycia w pełni sprawnej części, którą od razu może zainstalować w aucie i cieszyć się z bezproblemowej jazdy.

Sklep motoryzacyjny – profesjonalne doradztwo

Bardzo ważną zaletą zakupów w specjalistycznym sklepie motoryzacyjnym jest kontakt z profesjonalistami z danej branży. Na każdym etapie transakcji, a w szczególności kiedy rozważamy jaki akumulator będzie najlepszy dla naszego wozu, możemy liczyć na fachową pomoc. Pracownicy sklepu posiadają długoletnie doświadczenie, które również wynika z samej współpracy z producentami akumulatorów. Dlatego też operują istotną wiedzą na temat doboru baterii do każdego rodzaju pojazdu oraz jego późniejszej eksploatacji.